Upcoming shows

“ART-BRUT-ALL: LOUDS OF CLOUDS”

3. ročník skupinové výstavy

výstava je součástí Mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault

8.-11. srpna v areálu pevnosti Josefov

Výstava dále pokračuje 22.8. – 21.9. 2018 na Dole Michal v Ostravě a v dalších institucích.

“Samotný název výstavy je slovní hříčkou vycházející z názvu festivalu (Brutal Assault) a z termínu, který se užívá pro neškolené umění, pro
umění v surovém stavu (Art Brut), tedy: Art-Brut-All. To, co může být za jistých okolností viděno a slyšeno jako brutální a v surovém stavu,
dává šanci být uchopeno a prožito jako autentické a původní. Stejně jako na metalové hudební scéně tak i ve výtvarné kultuře.”

“Letošní ročník má podtitul „Louds of Clouds“, který by se dal volně přeložit jako „hlasitosti mraků“. Mraky podněcovali lidskou fantazii od pradávna, jsou dokonalou nebeskou animací. Jsou symbolem přicházející vláhy a tedy i života, ale také mohou vzbuzovat strach z nadcházející bouře. Mraky vyhlížíme s nadějí, respektem, bázní i očekáváním…”

“DRUŽINA JEDINÉ KRÁSY”

Skupinová fotografická výstava

vernisáž v sobotu 18. srpna od 11 hodin do večerních hodin, výstava potrvá do 22. září

v Galerii Co Co na zámku Dobrš

Výstava je součástí programu Mezinárodního hudebního festivalu Dobršská brána 2018.

“Výstava v duchu motta knihy Petra Jedináka Jediná krása spojuje čtyři fotografické osobnosti, které by se jinak nikdy nepotkaly. Spojuje je právě svým mottem, že fotografem se člověk stává ve chvíli, kdy se rozhodne vidět kolem sebe jedině krásu.”

Past shows

“SVÁTOST TĚLA”

Kolekce vybraných aktů

vernisáž ve čtvrtek 19. dubna od 18 hodin, výstava potrvá do 9. května

v Galerii Aleš Knupp v Revoluční 17 na Praze 1

“Když jsem byl mladý, chtěl jsem být kněz nebo baletní mistr. Jako fotograf jsem se paradoxně dostal ke kráse těla i ženským tajemstvm daleko blíž.”

katalog výstavy

“ANGELS”

Praha 2017

Galerie Analogue

katalog výstavy

 

“ORGASMICKÉ PORTRÉTY”

Kolekce ambrotypií ve formátu 25 x 25 cm

Výstava proběhla 17.-21. dubna 2018 v Galerii Tančící dům na Praze 1, jako nedílná součást akce VOAYER: Poslední výstavy nahých žen.

“Myšlenka orgasmických portrétů je nedílně spjatá s použitou technikou. Stříbrná vrstva na skle je jen jedna, neexistuje žádný negativ. Vrcholný okamžik je v ní uchován na věky.”

katalog výstavy

 

“ANDĚLÉ JSOU ŽENY”

Kolekce ambrotypií ve formátu 50 x 50 cm

února – březen 2018

v Galerii Ateliér Kateřiny Dostálové v Olomouci na Žerotínově náměstí

“Můj první soubor ambrotypií pro formát skel 50×50 cm jsem koncipoval jako oslavu tajemných bytostí, které při mě stojí – a přirozené krásy nahých těl smrtelníků. Pro mne jako pro muže jsou andělé ženy. Nemohou být jiné.”

Více o souboru

“JEDINÁ KRÁSA / BEAUTY ONLY”

Křest bilanční fotoknihy

Best of fotografických deníků Petra Jedináka 2006 – 2016

v pondělí 18. prosince 2017 od 19 hodin

v Knupp Gallery, Revoluční 17 Praha 1

“Když se podívám kolem, vidím jenom krásu.” Před více než 10 lety se fotograf Petr Jedinák rozhodl udělat jednu fotku každý den, aby zachytil prchavé okamžiky, které už se nikdy nevrátí. Výsledkem je unikátní osobní časosběrný dokument, který čítá přes 4 000 fotografií. Do této knihy vybral 250 nejlepších z nich.”

Více o knize

Obálka fotografické knihy Holy Body

“HOLY BODY / SVÁTOST TĚLA”

Křest sběratelské fotoknihy

Best of erotických aktů Petra Jedináka 2008 – 2017

26. listopad 2017  19:00

Drivehouse, Rubešova 7, Praha 2

“Petr Jedinák chtěl být knězem, aby mohl odhalovat ženská zpovědní tajemství. Nakonec od tohoto záměru upustil a stal se fotografem. V této bilanční knize svých nejlepších fotografických aktů se dotýká tajemství, které mu svěřily jeho modelky za posledních více než 10 let. Celkem zde promlouvá přes 50 modelek, žen a párů v intimních situacích.”

Více o knize

Obálka fotografické knihy Holy Body

“HIDDEN PLEASURES”

22. říjen – 22. listopad 2017

Paralelní Polis na Praze 7, Dělnická 43 nad schody

“Mám jedno celoživotní fotografické téma. Dámské přirození – kundu. Fascinuje mě jak sám objekt, tak i má tvůrčí nenasytnost, kterou zdá se nelze ukojit. Způsobů jak se jí zmocnit, uchopit či pojednat je bezpočet. A má představivost neustále generuje nové a další. Například před nějakým časem se mi zachtělo portrétů kundiček modifikovaných, propíchaných a sešitých. Kde jinde ho zrealizovat a jak jinak, než ve spolupráci s tetovacím a piercingovým studiem Hell.cz, se kterým již řadu let spolupracuji. Slovo dalo slovo, kundičky se potkaly se svými hroty a vznikla tato pozoruhodná fotografická kolekce.”

katalog výstavy

web projektu

Ukázky ze série fotografií Hidden Pleasures

“SEXUAL PERSONAE”

Praha 2017

DSC Gallery, kurátor Otto M. Urban

katalog výstavy

 

“ORGASMICKÉ PORTRÉTY”

Praha 2016

Galerie Litera

OHLASY V MÉDIÍCH

“RED”

Gallery 25N, Online, 2015

Skupinová výstava s mezinárodní účastí na téma červené barvy.

“The work in this exhibit is about the use of the color red, from a single dot to a completely red image. The artwork ranges from representational to abstract, painting to photography with an emotional range of power, heat, love, sexuality, anger, joy, and war.”

Katalog výstavy

“THE RED EDITION”

Paris 2013 (Le Centre tchèque), Praha 2011 (Prague Quadrennial of Performance Design and Space)

“LIBŮSTKY”

Praha 2010